תכנון חדרי אורחים מצריך בראש ובראשונה חנות רהיטים המתמחה במותגי בוטיק חדשים: לא חנות יד שניה ולא אתרי מציאות. רק בחנות זו תוכלו למצוא את כל האפשרויות המתאימות ביותר לסלונכם ברמה הדקורטיבית, ולהבטיח כי גם ברמה הפונקציונאלית אתם תיהנו מאד ממה שתקנו: רהיטים נוחים, גמישים, המשדרים יציבות ומספקים הנאה לכל מי שיבלה בסלון.

כיצד מתכננים סלונים חדשים?

מאד מומלץ לבוא עם תכנון. בל נשכח כי החדר בבית שמוגדר להיות הסלון שלכם אמנם מוגבל בשטח, אבל אסופת הרהיטים שתוכלו לבחור בחנות רהיטים חדשים כמעט שאינה מוגבלת. היא מגוונת מאד, מגיעה מנישות שונות של עיצוב ומאסופות שונות של חומרי ייצור. לכן, לפני שמגיעים לבחור מהחנות, חשוב לתכנן תכנון פרטני ככל שרק ניתן: איפה ימוקם כל רהיט מבחינה גיאוגרפית בתוך הסלון, כמה ספות יהיו במערכת הישיבה, האם היא תמוקם בפינת החדר או בנקודה מקרית בתוכו, ובמידה והחלטתם למקם בפינה, האם ישנו מקום לעוד מערכת ישיבה בגו-החדר? כמו כן מומלץ לתכנן צבעים וגדלים באמצעות מדידות, ואם יש לכם ניסיון – אז גם חומרי ייצור.

כיצד מממשים את התכנון הלכה למעשה?

בחנות המשווקת סלונים חדשים תוכלו לצפות בעשרות דוגמאות באמצעות הדמיית מחשב אינטרנטית. כך, תוכלו לבחור בקלות את מערכת הישיבה והשולחנות הרלוונטיים. למעשה, ככל שהתכנון שלכם מדוקדק יותר, ככה הבחירה תיעשה יעילה יותר. מדוע? משום שאם יש לכם מבנה, וצבעים של רהיטים, כל שנשאר הוא להתעכב על הרזולוציות הגדולות יותר: זוויות של רהיטים, גווני צבעים מדויקים וכד'. זאת, במקום לעסוק באיך הסלון ייראה בקווי המתאר הכלליים שלו, שזו מלאכת מחשבת שמומלץ לגשת אליה עם תכנון מוקדם.

האם ניתן להגן על ספות סלון מנזקי אבק וקרינת שמש לתוך הבית?

כן. ישנם כיסויי רהיטים המיועדים בדיוק למשימות הללו. הכיסויים עשויים מחומר עבה, בלתי חדיר ומספקים לרהיטים שלכם מראה חדש בכל פעם שתסירו אותם. כיסויים נצמדים מאפשרים לכם לשבת עליהם עצמם בעת שהותכם בסלונים. הם נועדו לשנות עיצוב של ספות סלון פינתי או רגיל ובכך לספק להן רובד ישיבה נוסף. את הכיסויים חשוב לבחור כך שיתאימו לעיצוב הסלון, ממש כשם שלמדתם כאן איך לבחור את הספות והכורסאות עצמן.