עיצוב יוקרתי מ- א' ועד ת'
עיצוב יוקרתי אמיתי של דירת המגורים הוא כזה שיגרום לכם להרגיש שאתם חיים בדירת החלומות שלכם בכל פעם שתיכנסו הביתה, ושיעניק לאורחים שלכם תחושה של דירה יוקרתית כמו במגזינים או בטלוויזיה. הדרך להשיג את הרושם הזה היא להתייחס לדירה כאל מכלול, וללכת על קו עיצובי שיקיף את כל הבית, במקום להתרכז בנפרד בעיצוב של כל חדר בנפרד. למרות זאת, אין מנוס מלהשקיע מחשבה נפרדת על הרהיטים והאביזרים בכל אחד מהחדרים, שייצרו את המראה היוקרתי שאתם מחפשים.

חדר המגורים
הרהיט המרכזי בכל חדר מגורים הוא מערכת הישיבה, וכאן כמובן שכדאי להשקיע במערכת ישיבה יוקרתית, איטלקית או אחרת, שתתענגו עליה בכל פעם שתשבו מול הטלוויזיה, עם חברים או סתם לערב משפחתי. מעבר לספות ולכורסאות, ניתן להשיג מראה יוקרתי לחדר המגורים באמצעות שימוש בהדומים בעיצוב תואם למערכת הישיבה, או להחליף את שולחן הקפה הסטנדרטי שתופס את מרכז החדר בשני שולחנות קפה קטנים יותר. בפינות החדר אפשר למקם מעמדים שעליהם תציבו פסלונים, כדי פרחים או כלי אירוח מהודרים.

חדר השינה
קל מאוד ליצור מראה יוקרתי לכל חדר שינה באמצעות הוספת אפיריון למיטה הזוגית שלכם, ממנו משתלשלים בדים המאפשרים לאטום את המיטה לאור, או כילה שמגנה על הישנים מפני יתושים ושאר מזיקים. היתרון באפיריון הוא שהוא אינו תלוי בגודל חדר השינה ומתאים גם לחדרי שינה קטנים יחסית. בניגוד לאביזרים אחרים שתופסים מקום ומצמצמים את החלל הפנוי בחדר, האפיריון משתלב במיטה עצמה. אם בכל זאת יש לכם חדר שינה שמאפשר שימוש באביזרים נוספים, תוכלו להוסיף אהילים של ממש למנורות הקריאה במקום להסתפק בספוטים הסטנדרטיים שמעל למיטה, או ארגז מצעים בסגנון וינטג' מעץ מלא.

המטבח
מגוון פתרונות העיצוב היוקרתיים למטבח הוא כמעט אינסופי, ובכל רשת לעיצוב מטבחים יוקרתיים תוכלו למצוא סגנונות וצבעים שתוכלו להתאים לשאר חלקי הבית. המילה האחרונה בתחום עיצוב המטבחים היוקרתי הוא אי באמצע המטבח, שסביבו ניתן למקם כיסאות בר לאירוח פחות פורמלי. אם אין לכם מקום לאי, גם שולחן בר שצמוד לאחד הקירות הוא אופציה, או ארון משקאות שבו תוכלו להציג לראווה את אוסף בקבוקי היין וכוסות הליקר שלכם.

חדר הילדים
בחדר הילדים שם המשחק הוא המשחקים, וגם כאן יש שתי דרכים להשיג את המראה היוקרתי, בהתאם לקו העיצובי שבו בחרתם לשאר חדרי הבית. אם החלטתם לעצב את הבית בעיצוב מודרני, הרי שגם חדר הילדים צריך להיות מעוצב באותם קווים חלקים ונקיים, עם קירות צבועים בצבעים בהירים, וכמובן – פינת מחשב או קונסולת משחק, למשחקים של ילדי המאה ה-21. אם בחרתם דווקא בעיצוב וינטג' לבית כולו, אפשר בהחלט לאמץ את הקו גם לעיצוב חדר ילדים בסגנון נוסטלגי עם וילונות מלמלה, ארגזי צעצועים מעץ, בובות עתיקות וכיסויי מיטה רקומים.

האמבטיה
לא תמיד אנחנו זוכרים בכלל להקדיש מחשבה לחדר האמבטיה, ושוכחים שזה החדר שכמעט כל אורח שמגיע אלינו זוכה לבקר בו בשלב כזה או אחר. לכן, אסור לדלג על עיצוב האמבטיה – בייחוד אם אנחנו מנסים ליצור מראה יוקרתי לבית כולו, אי אפשר שדווקא החדר הזה יישאר כפי שקיבלנו אותו מהקבלן. זר פרחים מיובשים או קערה עם צדפים או סבונים ריחניים יכולים לשדרג כל חדר אמבטיה ולהעניק לו מראה יוקרתי יותר. וילון המקלחת, השטיחון לרגליים ואפילו הכיסוי לאסלה צריכים כולם להתאים זה לזה, ולקו העיצובי של הדירה כולה, כדי שגם מבקר רגעי ירגיש שהוא נכנס לחדר שהושקעו בו מחשבה ומאמצים.