פינות ישיבה מעוצבות לבית
איך לעצב פינות ישיבה בבית כך שישקף אתכם הדיירים בצורה הטובה ביותר ויגרור לא מעט מחמאות מצד האורחים שלכם? גם אם נדמה לכם כי ראיתם כבר הכל ואתם יודעים בדיוק כיצד לעצב את פינות הישיבה- קבלו מספר טיפים בנוגע לעיצוב.
החדר המרכזי בבית בו מבחינים מיד בכניסה הוא חדר המגורים או כפי שכולם מכירים – הסלון. בחדר הסלון מתרחשות לא מעט פעילויות- החל מאכילה ועד לצפייה בטלוויזיה. היום ישנה מודעות הולכת וגוברת בכל הנוגע למערכות הישיבה בבית ובין היתר בסלון. המודעות לאסתטיקה רק הגבירה את הצורך בבחירת פינות ישיבה המתאימות עבור חדר אורחים- פינות ישיבה אשר תהפוכנה את השהייה בחלל הסלון לנעימה יותר מאי פעם.

האתגר העומד בפניכם
מערכת ישיבה מעוצבת לבית מהווה אתגר בפני מעצבי פנים בשל היכולת להביא בחשבון את כל הצרכים והרצונות של הדיירים בבית תוך שמירה על מראה יפה וכן שמירה על נוחות ואיכות. ברוב המקרים עיצוב פינת ישיבה ביתית נקבע בהתאם לאופי של הדירה כלומר, ההשפעות שספגו הדיירים במהלך חייהם או מהמפגש עם מעצב הפנים המעורב בתהליך. המעורבות של מעצב פנים יכולה לסייע בתהליך העיצוב היות כי מדובר בבעל מקצוע שיש לו ניסיון בתחום וביכולתו לראות את תמונת המצב הכוללת.
כאשר יש רצון ליצור פינה שקטה לרגיעה לאחר יום עבודה עמוס, רצוי לבחור להכין רשימה של אביזרים שונים שישמשו אתכם לפינת הישיבה כך שיתאפשר ליצור אזור אירוח מפנק שמשרה רוגע. מעבר לכך אנו חייבים להבין שלדוגמה מדד איכותן של מערכות ישיבה מעוצבות מעור מתחיל בבחירת החומרים עבור הרהיטים שישרתו אתכם לתקופה ממושכת. אם אתם מגלים עניין בתורת הפנג שוואי הרואה בסלון מקום מפגש מרכזי ומכאן החשיבות בעיצוב פינות ישיבה, אז כדאי לבחור צבעים בהירים ולבחור בחלל מאוורר. כמו כן, כדאי לבחור פינות ישיבה רכות ומעוגלות המעניקות נינוחות ומקלות על התנועה בחלל.

התכתבות עם שאר הפריטים בבית
עדר הרמוניה בין סגנון העיצוב של פינת הישיבה לסגנון העיצוב השולט בבית נחשב לאחד מהטעויות הנפוצות בקרב רבים.בתקופה בה אנו חיים יש נטייה לחשוב כי כל המוסיף אינו גורע אבל לפני שאתם רצים לבחור פינות ישיבה, כדאי לעצור לרגע. היות ופינת הישיבה ממוקמת בחלל בולט כמו הסלון, כדאי לעצב את פינות הישיבה כל שיתכתבו עם יתר החללים בבית וישתלבו בנוף בצורה טובה. פינות ישיבה מינימליסטיות יצרו תחושה של ניתוק משאר החללים בבית שעוצבו בצורה שונה. הרצון לעצב את פינות הישיבה בבית בצורה מיוחדת אכן ראוי, אבל לא כדאי לנתק את פינות הישיבה משאר החללים בבית.

בחירת הצבע המתאים
פינות הישיבה בבית נחשבות למקום מרגיע במיוחד, כזה שנעים לשהות בו. היות ותפקידן אינו רק בא לידי ביטוי במרחב בו אנשים צופים בטלוויזיה, רצוי כי תשרור בסביבה אווירה נעימה ומזמינה שתהפוך את חווית הישיבה למהנה במיוחד. בחירת צבעים גסים וכהים עשויה להפוך את הישיבה לבילוי מעייף, כזה שרק מחפשים דרך להימלט ממנו. לפיכך בחרו צבעים עדינים ורכים לצביעת המקום בו ממוקמות פינות הישיבה וכך ניתן ליצור תחושה רגועה וקלילה.
אם ברגיעה עסקנו, אז בחירת הצבע עבור פינת ישיבה לא פחות חשוב. בחירת צבע משפיעה מאפשרת ליצור עניין אך גם מסייעת בעיצוב האווירה ומשפיעה על מצב רוחם של הנוכחים בחדר. בחירה נכונה תסייע להקטין או להגדיל את החלל בו נמצאות פינות הישיבה. היות והיום ניתן לראות צבעים רבים, ניתן להתאים בין הצבע של פינות הישיבה לבין הצבע של שאר הפריטים בחלל הישיבה על מנת ליצור מראה אחיד.