תאורה נכונה יכולה לתרום רבות לעיצוב של כל בית. באמצעות תאורה מתאימה ניתן להעניק לכל חדר בבית את הטאצ' הנכון והמתאים ביותר עבורכם, בהתאם לאופי שלכם, לייעוד של החדר, ולטעם האישי שלכם, כדי להפוך דירה סטנדרטית למקום שתוכלו באמת לקרוא לו "בית". מעבר לאווירה ולתחושה הכללית, תאורה שאינה מותאמת לבית עלולה להקשות עליכם בביצוע המטלות היומיומיות ברחבי הבית, וליצור אליכם תחושת אי-נוחות שתלווה אתכם מהרגע שתיכנסו הביתה. חשוב, אם כן, להקדיש מחשבה להתאמת התאורה בכל אחד מחדרי הבית, כחלק מתהליך העיצוב, ולוודא שאתם נותנים לכל החדרים את הטאצ' הנכון, הראוי והאישי.

חדר המגורים
באופן אידאלי, חדר המגורים אמור להיות החדר בבית עם האור הטבעי הרב ביותר, כך שבמהלך היום לא תזדקקו בו לתאורה נוספת. מכיוון שבדרך כלל חדרי המגורים משמשים גם לאירוח, גם לצפייה בטלוויזיה וגם לסתם בילוי משפחתי שקט, החדר צריך לאפשר מגוון של אופציות תאורה שונות. עדיף לא להסתפק בנברשת אחת, מעוצבת ככל שתהיה, אלא להוסיף כמה מקורות אור נוספים שיבטיחו שגם האורחים שלכם יראו אלה את אלה בבירור וירגישו בנוח. המנורות החזקות יותר צריכות להיות ממוקמות במרכז החדר, ואילו בפינות החדר ניתן להסתפק בתאורה חלשה יותר שלא תציף את החדר באור חזק מדי, אך גם לא תשאיר בו אף פינה חשוכה. שילובים כאלה תוכלו למצוא בקלות בחברות התאורה המובחרות כמו חברת איי אם די תאורה.

חדרי כניסה וחדרי מדרגות
אלה האזורים בבית שלכם שבדרך כלל לא אתם ולא האורחים שלכם מתעכבים בהם יותר מכמה שניות, ואינם זקוקים ליותר ממנורת אהיל אחת, בעיקר מתוך דאגה לבטיחות ופחות מתוך הרצון באמת להעניק תאורה של ממש. אם מדובר בגרם מדרגות מתפתל, מקמו מנורה בכל אחד מצדדיו, כדי להבטיח שהוא מואר היטב ושאף אחד לא יחליק או ימעד בו.
המטבח
אולי החדר השני בחשיבותו בבית אחרי חדר המגורים, לפחות מבחינת הזמן שאנו מבלים בו. התאורה במטבח צריכה להיות מצד אחד פונקציונלית ולהאיר את משטחי העבודה, הכיור והכיריים, אך מצד שני חשוב לא להתעלם גם מהצד האסתטי שלה, שיגרום לכל מי שמסב לארוחה להרגיש בבית. מעל משטחי העבודה אפשר להצמיד תאורה לבנה פלורסנטית לארונות המטבח, שתספק שפע של אור אך לא תטיל צל על המבשלים. בפינת האוכל מומלץ דווקא לבחור באור צהוב, הנותן הרגשת חמימות וביתיות.

חדר השינה
כאן לא דרושים כלל אורות חזקים או בהירים, אלא תאורה מלטפת ועדינה, שתזמין אתכם להתכרבל במיטה עם ספר טוב. דאגו למנורת קריאה בכל אחד מצידי המיטה, ומנורה מרכזית אחת מעל המיטה, שאותה ניתן לשלב עם מאוורר תקרה, כי ברוב הלילות הישראליים חם מכדי שבאמת נרצה להתכרבל במיטה עם שמיכה.

חדר הילדים
אומנם גם חדר הילדים משמש לשינה, אבל ברוב שעות היום הוא בעיקר חדר משחקים, ולכן גם דורש תאורה מתאימה. השתמשו באורות בהירים וחזקים יחסית, כאלה שידמו תאורה של חצר המשחקים גם בתוך הבית. אל תשכחו גם לשלב מנורת לילה, כי בניגוד לחדרי השינה שבהם אנחנו מעדיפים חשכה מוחלטת כשמכבים את האור, בחדר הילדים כדאי להשאיר תאורה מינימלית גם כשהולכים לישון. ככה קל יותר לקום ילדים כשהם מתעוררים באמצע הלילה, וככה קשה יותר לפחד מהחושך.