יושבים ללמוד
תקופת הלימודים האקדמאיים אשר אורכת בממוצע כשלוש שנים היא אחת התקופות המהנות בחייו של כל סטודנט. שכן לצד הלימודים, הלעיתים מפרכים, ישנם לא מעט אספקטים אחרים כגון חיי חברה מגוונים, אחת התקופות בהם תוכלו ליצור קשרים משמעותיים לחיים ולא רק מהפן הרומנטי ועוד. אחוז ניכר מן הסטודנטים בוחרים שלא לגור בבית ההורים אלא מעדיפים לשכור דירה בסמוך למוסד האקדמי בו בחרו ללמוד במטרה לחסוך את זמני הנסיעות, להיות קרובים למאגרי המידע שנמצאים במכללה/אוניברסיטה ועוד. חלק ניכר מתקופת הלימודים יבלו הסטודנטים בישיבה, בין אם לצורך קריאת סיכומים ובין אם לצורך מנוחה, וכפועל יוצא מכך, נדרשת השקעה בבחירת מערכת ישיבה נוחה. כל מה שרציתם לדעת על מערכות ישיבה מומלצות לסטודנטים במאמר שלפניכם.
סוגי מערכות ישיבה
לא משנה אם מדובר בדירת סטודנטים או כל דירה אחרת, החלל הציבורי, או בעגה העממית הסלון, הוא המקום בו בני הבית מבלים את מרבית זמני הערות שלהם בדירה. פריט הריהוט המרכזי בסלון הוא כמובן הספה, ואם כך רצוי לבחור במערכת הישיבה הנוחה ביותר. כאשר מדובר בדירת סטודנטים, לרוב הסלון ומערכת הישיבה ישמשו כפינת לימודים, שולחן ארוחת הבוקר/ערב וכמובן מקום האירוח המרכזי. יש לא מעט סוגי מערכות ישיבה:

  • מערכות ישיבה מודולאריות – כלומר, ספות אשר ניתן לשנות את גודלן, ספות של שלוש+שתיים, ספות עם שזלונג (תוספת מאריכה עבור הנחת הרגליים) ועוד.
  • ספות זולה – המדובר בדרגשים העשויים עץ ונמוכים בהרבה מספות סטנדרטיות, אשר עליהן מרכיבים מזרונים וכריות ליצירת תחושה של זולה בסיני, ומכאן כינויין של אותן מערכות ישיבה.
  • המראה האקלקטי – כלומר, המראה המאפיין לרוב את דירות הסטודנטים הוא סלון אשר מורכב מכמה וכמה פריטי ריהוט אשר לוקטו "מפה ומשם", לרוב מהרחוב, חלק מיד שניה וחלק מהבית, כך שהתוצאה הסופית היא מראה אקלקטי במיוחד.

כיצד בוחרים מערכת ישיבה לסטודנטים? 
כאמור, תקופת הלימודים הסטודנטיאליים מתאפיינת בכמה פרמטרים, אחד מהם הוא בהחלט אינו ממוני. כלומר, מרבית הסטודנטים הם די "תפרנים" ולכן את מערכת הישיבה יש לבחור בחוכמה, כיצד? יש שתי דרכים עיקריות:
בהתאם לתקציב – מכיוון שמדובר בתקופה קצובה, ולרוב מדובר על פרק זמן של שלוש שנים, אם יש ברשותכם תקציב, בהחלט מומלץ לרכוש מערכת ישיבה נוחה, אשר תטיב עם גבכם ואם תשמרו עליה כהלכה, היא בהחלט תוכל להמשיך אתכם הלאה. דרך נוספת לרכישת מערכת ישיבה היא באמצעות שותפיכם לדירה, כל אחד תורם סכום מסוים וכך אתם מגדילים יחדיו את האפשרות לרכוש ספה איכותית ומפנקת.
באמצעות חברים/בני משפחה – הדרך השנייה "להשיג" ספה לדירת הסטודנטים שלכם היא באמצעות חברים, מכרים או בני משפחה אשר בדיוק מחליפים את מערכת הישיבה הקיימת שלהם באחת חדשה, וכך תוכלו לזכות בחינם או בעלות מגוחכת במערכת ישיבה מדוגמת מיד ראשונה.